Popieram ACTA

I Tobie, o ile nie jesteś zbutwiałym piratem radzę zrobić to samo.Internet płonie w komentarzach. Głosy poparcia dla przeciwników ACTA są już do skrajności powpychane w każdy zakamarek. Pseudoideowcy wstawiając sobie w avatary maskę Gay’a Ritchiego starają się wpłynąć na caluśki świat i nie pozwolić działać praworządnym obywatelom ZSRU. 

Zamknięcie serwisu megaupload.com, który według oficjalnych badań Instytutu Badań Statystycznych Serisów Rozpoczynających się od przedrostka MEGA (Bruxelles Institute of MEGA – piratoholic services Statistics), do którego badań przyłączyli się również studenci trzeciego roku europeistyki na UW (dementując negatywne doń nastawienie: wcale nie dlatego, że nie mają co robić!)  był serwisem kradnącym intelektualną, moralną, mentalną i obyczajową własność. Ten poważny krok ku dobru obywateli nie byłby w stanie zaistnieć, gdyby nie ZSRU.

Jesteśmy ponownie na dobrej drodze w walce z niepraworządnością, nierządem i zakamarksizmem. Ci, którzy tego nie dostrzegają, już niedługo spotkają się z nieuniknionym i zaraz potem nie będą w stanie wyobrazić sobie świata bez…

ACTA

Zrozumiałbym, gdybyście wiedzieli o tym projekcie cokolwiek poza sloganem „Ograniczenie wolności i cenzura – ACTA”. Przedsięwzięcie to przyniesie twórcom na całym świecie coś, co od zawsze im się należało – ich intelektualną wartość. Wyobraźcie sobie świat, w którym kradzież myśli ściągała by na nas karę pozbawienia wolności. Czyż to nie piękne? Nigdy nie czuliście tego bólu w kolanach, kiedy ktoś opowiedział żart, którego deklamacja przed waszymi znajomymi prawnie należała do was? Z ACTA to na szczęście się zmieni!

Uśmiechnij się, intelekt należy do Ciebie!

Wierzę, że tak samo jak ja, już niedługo dane będzie wam doglądać piękna świata przez pryzmat uczciwości, antykradzieży i piękna handlu internetowego. Opodatkowanie ściągania darmowych plików z internetu przełoży się na jakość „downloadów”, a tego przecież chcemy, prawda? :) Żeby na koniec przybliżyć wam jeszcze kilka znamienitych pomysłów panów komisarzy projektantów, podaję wypunktowane pod-projekty ACTA:

 • wprowadzenie do prawodawstwa terminów kradzież intelektualna, zbrodnia i zbrodniarz intelektualny,
 • sankcję pieniężne, kary pozbawienia wolności zależne od liczby kilobajtów skradzionej intelektualności (100kb = 6 miesięcy lub trzy i pół tony odśnieżonego śniegu na Placu Wolności w stolicy województwa),
 • symboliczny abonament od liczby zakładek w przeglądarkach (od 3$ po obecnym kursie za 1 zakładkę)
 • stworzenie Kontynentalnych Rejestrów Użytkowników Internetu oraz wprowadzenie Legitymacji Wzoroweg Downloader’a
 • wydzielenie stref specjalnych swobodnego myślenia (tzw. Raje Intelektualne)

PS Z ostatniej chwili: Pan Kim Downlaudbaum z nowoutworzonej komisji ds. własności intelektualnej zapowiedział stworzenie nowelizacji do ACTA pod nazwą FACTA. Nie mogło być lepiej! Przymusowa rejestracja folderów i wysyłanie corocznych sprawozdań z otwieranych plików z jednoczesnym wprowadzeniem godzin swobodnego klikania i okresów wzmożonej ochrony intelektualizmu brzmi dobrze! Och, nie mogę się już doczekać – jeszcze nigdy nie byliśmy tak bezpieczni!

12 comments

 1. Reply

  „maskę Gay’a Ritchiego” -> Guya Fawkesa… chyba, że nie wyłapałem żartu.
  „kradzież intelektualna” -> Lurk moar. Już istnieje jako „plagiat”.

  A tak serio – najbardziej lubie w ACTA to, ze już nigdy nie będę musiał się martwić, że jakiś pirat ukradnie mi coś, co napisałem na swoim blogu, albo cokolwiek napisałem w internecie. Nie zapomnę, jak często zdarzałomi się być świadkiem takiej intelektualnej napaści. Świetna notka!

  PS Dobrze, że rząd podpisuje takie porozumienie bez debaty publicznej, bez żadnych konsultacji należy na rzucić tym chujom prawdę. (edit ACTA: no, nie tak ostro ;)! to też ludzie!). Wolność w pewnym wymiarze to tylko ACTA!

 2. Reply

  No dobra popierasz ACTA szanuje Twoją decyzję. Ale praktycznie wszystko co masz na kompie masz ściągnięte nielegalnie(Nuty, Gry, Programy) A jak podpiszą ACTA to już nie ściągniesz sobie jakiś nowych nut, gier i programów i założę się z Tobą, że będziesz z Tego powodu wkurwiony. Będziesz latał do Empiku kupował płyty swoich ulubionych wykonawców powiedzmy po 30 zł Gry od 100-300 zł programy to nawet nie wiem ile kosztują, jakieś anty-wirusy. Wiesz nie każdy ma tak dobrą sytuację finansową jak Ty. To, że ktoś kupi grę, płytę z nutami czy program i wyda na to kasę i to udostępni to jego sprawa nieprawdaż?

  1. Reply

   W sumie masz racje. Gdyby nie to, że tak próbowałem troche nadać tej notce prześmiewczy charakter to bym się z Tobą zgodził. Powiem Ci, że już jestem wkurwiony bo zamknęli wszystkie ważniejsze serwisy uploadingowe, żeby ściągnąć film musiałem szukać linków… ponad minutę! A to już coś, w porównaniu do 10 sekund (i mniej) wcześniej. Tragedia się zaczyna na naszych oczach… ale cóż. Rząd se wybraliśmy sami, nikt nas do tego nie zmuszał w końcu.

 3. Reply

  „żeby ściągnąć film musiałem szukać linków… ponad minutę! A to już coś, w porównaniu do 10 sekund (i mniej) wcześniej”

  Najtrafniejszy komentarz na temat ACTA ever.

 4. Reply

  zacznę od tego, że każdy ma prawo do swojego zdania, ale dalej nie będzie już tak kolorowo…

  prawa autorskie, intelektualne, patenty etc. to hamowanie rozwoju i ewolucji cywilizacji

  widać, że patrzysz baaaardzo krótkowzrocznie na ten temat i używanie czegoś co stworzyła inna osoba bez uiszczenia opłaty jest dla Ciebie złe

  otóż nic, wyobraź sobie, że wszystko co jest na ziemi zostało przez kogoś wymyślone, ale nie ma patentów na recepturę chleba, nie ma patentów na wyprofilowane w ergonomiczny sposób miski wc, rodzina wynalazcy koła też nie pobiera żadnych opłat za używanie tego wynalazku etc.

  jeśli coś tworzysz i chcesz, żeby ktoś używał tego za opłatą możesz to sprzedawać, jasne
  ale jeśli są sposoby na skopiowanie tego bez utraty szkody dla Ciebie to jedyne co w przypadku rozsądnego myślenia powinno się pojawić w takiej sytuacji to duma, że ludzie lubią coś co stworzyłeś
  jedni kupią, inni skopiują bez opłaty ale Twój pomysł ma odbiorców!

  teraz ogranicz wszystkim którzy nie kupiliby Twojego produktu możliwość kopiowania,
  zostaje garstka która to kupi, tracisz mega reklamę w postaci skopiowanych materiałów i ze znanego twórcy stajesz się minimalnie zarabiającym nikomu nie znanym płytkomyślącym artystą

  jeśli chcesz nazywać coś kradzieżą, to powinieneś zauważyć, że w przypadku kradzieży osoba okradana traci fizycznie skradzioną rzecz

  masz samochód, złodziej go ukradnie – nie masz samochodu

  tworzysz muzykę, ktoś ją kopiuje, Ty NIC NIE TRACISZ
  po prostu nie zarabiasz a to ogromna różnica, bo próby kontrolowania rynku i narzucania ludziom co mają robić to czysto socjalistyczno-komunistyczna technika

  ludzie którzy kopiują i tak NIE KUPIĄ
  ale żeby zrozumieć ideę dzielenia się (a na tej idei powstał internet) trzeba patrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa, wyłączyć przerośnięte ego i dziecinne zabawy z przedszkola „ja to wymyśliłem ja ja ja ja!!!”

  jak myślisz jakie jest prawdopodobieństwo, że spośród ok 7mld ludzi na świecie 2 osoby wpadają na ten sam pomysł?

  tak ogromne, że śmieszy mnie gdy ktoś próbuje bronić praw „intelektualnych”

  na koniec polecam świetny filmik, który mam nadzieję choć trochę wpłynie na myślenie wszystkich którzy są ZA ACTA

  1. Reply

   w sumie jak się zagłębiłem w ten artykuł to można doszukać się w nim sporej dawki ironii, nie zmienia to jednak faktu, że trudno wywnioskować czy jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem kopiowania :)

   1. Witam Adrianie : )

    Jeśli oceniać w kategorii „przeciwnik”/”zwolennik” kopiowania, to TAK, jestem zwolennikiem z około 20gb transferem tygodniowym na… intelektualne wartości, które zostają przeniesione na mój komputer z sieci ;)

    Powiem Ci, że często bez zaznaczenia o występowaniu ironii piszę takie notki i czekam na wyniki. Taka, kontrowersja, która ma wyłonić właśnie takie, jak Twój, komentarze – konstruktywne i rzucające coś na główny wątek. Dzięki jednakże za zauważenie i wyłowienie tego sarkazmu ^^.

    Pozdrawiam ;)

   2. PS Jestem na Twoim drugim filmiku vray’a i próbuję wyrenderować w końcu coś samemu. Świetny materiał wykonałeś. Tego mi było trzeba : )

   3. No tak, kontrowersyjny artykuł jest lepszy niż nudny artykuł ;)

    Powodzenia z renderowaniem

 5. Reply

  bo to jest perfidne i zbrodnicze prawo !!! zamiast usunąć, wzmacnia monopol tzw. „własność intelektualnej”, który nikomu nie opłaca się w takim stopniu, jak amerykanom, i prowadzi wprost do podziału światowego społeczeństwa na tych, którzy nie muszą pracować (tzw. „własność intelektualna”) oraz na tych, którzy muszą zapracować i na siebie i na tych pierwszych, a to oznacza tylko jedno – neo-niewolnictwo…,

  tzw. „własność intelektualna” podważa pracę i własność materialną, przez co wywraca do góry nogami cały system prawa wybudowany przez cywilizację przez ponad 4000 lat, co nieuchronnie prowadzi nas niestety do bezprawia…,

  Co na to wszystko prawnicy ? czy oni też są w tym spisku ? pewnie tak, bo przecież to oni wymyślili…,

  STOP american IP legislation in Europe !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s