Dzisiaj było nam za gorąco

Zaraz po zbyt zimnym zimnie, za wietrznym wietrze, o ciut za mokrym i wilgotnym deszczu, który na dodatek spadał prosto z góry i jakimś śniegom w maju (nosz ja piernicze) przyszła kolejna pora na narzekanie.

Ogłaszam wszem i wobec, przyszedł w Polsce sezon na wieszanie psów na gorącu. Pamiętaj, gdy zaczniesz temat o pogodzie – pierwsze co powiesz to „Ale duszno, za gorąco, TRZYDZIEŚCI stopni w CIENIU (!)”. Zwłaszcza informacje o stopniach w cieniu podaj. Najlepiej na początku.

Czując na sobie braku jakiegokolwiek chłodnego wiatru / ostudzającego wiatru możesz bez zgrzytu wbijać się w przeludnione busy. Polecam szczególnie wieloryby i panie oraz panów kuracjuszy w wieku poprodukcyjnym, którym zebrało się na opuszczenie akwenów wodnych, targów i Biedronek. Jak przystało na Polaków, walczmy z pogodą i unikajmy klimatyzacji.

Ustawowo powinno się zakazać montowanie klimatyzatorów w busach. Że niby jakieś tam TRZYDZIEŚCI w CIENIU da nam rade? Phi.

Już przygotowuję inicjatywę ustawodawczą z projektem „3xTRZYDZIEŚCI”. Będzie w końcu można się spełnić jako prawdziwy mesjański patriota.

Plan zakłada: trzydzieści osób w trzydziestostopniowym upale przez trzydzieści minut na powierzchni trzydziestu centymetrów kwadratowych. Realizujmy się!

4 comments

 1. Reply

  ‚trzydzieści osób w trzydziestostopniowym upale przez trzydzieści minut na powierzchni trzydziestu centymetrów kwadratowych’, oblicz prawdopodobieństwo, że po 30 minutach zemdleje przynajmniej jedna osoba.

  Dla mnie też jest za gorąco. I tak, owszem, było za zimno. Temperatura od 10 do maks 20 stopni bez chmur, deszczu i ze słońcem byłaby idealna. 25 wzwyż – za dużo.

  1. Reply

   2. Polacy zawsze narzekali i narzekać będą. Ciekawostka: Według badań przeprowadzonych przez Amerykańskich naukowców… NIE, joke – tak serio, według ankiet i badań psychologicznych przeprowadzonych przez Brytyjczyków na różnych grupach narodowościowych wynika, że Polacy wiedzą o sobie najwięcej. Stereotypy tworzone przez inne kraje są fałszywe, zaś my – owszem, obrzucając nasz naród w większości negatywami – znamy o naszym ogółu najwięcej prawdy.

   3. Piszemy o tym jak narzekamy na wszystko, jak cięta riposta przychodzi nam o fakcie, albo o moherach czy dresach – to tematy tabu. Ale każdy wie, że przeciętny Kowalski to patriota, i to prawdopodobnie wierzący, przeciwny globalizacji (to znaczy skłonny do tępienia mniejszości narodowych – i bardzo dobrze!), a szczególnie mu podpadli Niemcy i Ruski. No i trochę Żydzi, nie wiedzieć czemu.

 2. Reply

  Stereotypowy Polak dla Polaka ma też swoje zalety, tylko po prostu się o nich nie pisze. Wolimy gnębić nasze wady, które już prawdopodobnie zostaną takie jak były, bo historia odcisnęła swoje piętno na Polakach już nie jeden raz.

  I muszę z dumą powiedzieć na koniec dywagacji, że uważam się za patriotę, kocham Polskę i jej nie opuszczę, cieszę się, że urodziłem się właśnie w Tym kraju – i ch*j z tego, że żyje w kraju o tak kulejącej kulturze politycznej, pełnym moherów i dresów – i zostanę tu by starać się niszczyć nasze własne stereotypy.

  1. Reply

   Gdybym wciął się w którykolwiek temat, który zadywagowałeś, to bym dzisiaj pisać nie skończył, ale: racja, jesteśmy narodem, który nawet z aurą potrafi walczyć i (!) czasami nawet wygrywać, to też dumnym ja jest skąd ja jest.

   Co do Żydów: istnieje jakieś milion powodów dlaczego nam podpadli. Głównie dlatego, że nie było nikogo innego pod ręką, komu wisieliśmy kasę i kiedy mieliśmy nerwa (jakieś 160 lat temu ;).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s