Przepaść medialna

TVN’owi udało się ją stworzyć. W jaki sposób? Prostsze niż się wydaje.

Znacie Kubę Wojewódzkiego? A Wojciecha Cejrowskiego? No, to może znajdą się tacy, którzy skojarzą niejaką Patrycję Markowską. Połączmy to i wrzućmy wszystko na ruszt TVN’u. Jasna dupa, co nam może wyjść? KONTRAST. PRZEPAŚĆ. Aż i chyba tyle.

Na JoeMonster.org ktoś wrzucił wycięty fragment z całości spotkania ów trojga, gdzie Wojewódzki i Markowska (cytuję) ” w miły sposób jadą po Cejrowskim…”. Od razu załączyłem filmik, który przedstawiał ów kobiecine i prowadzącego rzucającego w Pana Wojtka słowami „katol z Radia Maryja”, a Markowska podsumowała, iż Cejrowski wcale nie kojarzy jej się z wolnością, pomimo tego, że często bywa w dżunglach pełnych naturalnej i wszechobecnej swobody. Ściana.

W tym momencie zatrzymałem odtwarzanie filmiku i zastanowiłem się nad ripostą, która zmiecie rozbawiony duet „pseudo-dwudziestolatków”. Ku mojemu zaskoczeniu, jedyną, acz jakże trafną odpowiedzią stała się mimika Pana Wojtka, który popijając Yerba Mate zrównał z ziemią Markowską i Wojewódzkiego samym wzrokiem pełnym zażenowania i to naraz. Brawo!

Tylko 30 sekund tak naprawdę wystarcza, aby zobaczyć, że Cejrowski kompletnie nie pasuje do tego typu programów. Choć prowadzący wspinał się na wyżyny intelektualne, to i tak gość stał się zbyt ciekawy (a nawet ciekawszy) od „gwiazd”. Do końca programu, a już na pewno po tym, jak Markowska zasiadła na sofie – da się zauważyć przerażającą różnicę, którą tylko głupawe żarty i śmiech „córki wielkiego wokalisty perfectu” próbują zatrzeć. – „Pięknie się poczuć free” – „To jest dla mnie zrozumiałe akurat”.

Wielu jedzie ostro po Cejrowskim mówiąc, że „programy robi świetne, ale z poglądami niech spierdala”. Co to znaczy? Że dzisiejsze media, nie tylko telewizja nie chcą już i to całkiem jawnie słuchać konserwatystów, katolików, ludzi wiernych, z ideałami. Niedawno temu poleciał z anteny TVP program „Warto rozmawiać”  z Janem Pospieszalskim w roli prowadzącego. Komentarzy w tej sprawie było tyle co kot napłakał, a usprawiedliwieniem tego braku reakcji stała się wypowiedź jednej z redaktorek czasopisma „PRESS”, iż „Pospieszalski tym, że ma konserwatywne poglądy, wyleciał ze swoim programem” …

Cejrowskiego nie ma już w telewizji ze swoimi poglądami od dawna. Wszyscy niszczą go jak tylko mogą, a przez lewicowych (czyli liberalnych, którzy wypełniają teraz każdy segment mainstreamu) dziennikarzy, zwany jest bufonem, który (teraz trzymajcie się fotela) nie potrafi trzymać się ze swoimi niepoprawnymi politycznie poglądami z dala od wolnych ludzi.

Najczęściej, gdy oglądam tego typu żenadę, po której (to jest najczęściej ona, czyli aktorka albo piosenkarka) ktoś robi z siebie totalnego idiotę, nie mogę wytrzymać i przewijam, albo wyłączam w ogóle. Tym razem wytrwałem, zobaczyłem całość i odkryłem małą lekcje od Wojciecha Cejrowskiego. Tyle razy przychodzi nam (mi na pewno) do zetknięcia się ze słowami czy to Pisma Świętego, czy człowieka z autorytetem, poważanego i mądrego – mówią nam frazesy, edukują, a my odbieramy to jako ideały nie do spełnienia. Proszę, zapraszam do obejrzenia poniższego programu, gdzie moim zdaniem Pan Wojtek pokazał, jak rozmawia się z kimś, kto próbuje nas podpuścić i wystawia nasze ideały na próbę. Jakkolwiek to wygląda w mediach, jakkolwiek będzie odbierany i niszczony.

Jak dla mnie, to kolejny przykład, że Wojciech Cejrowski jest człowiekiem wielkim, Wojewódzki, gdyby nie jego sztampowa i plastikowa oprawa – również w moich oczach mógłby się takim stać, a Markowska, choć jest już w trakcie tworzenia czwartej (sic!) płyty to zachowuje się jakby miała lat 14ście.

PS Końcówka to zapewne moment, kiedy Wojewódzki dostał wiadomość od TVN’u, żeby jednak przeprosił, bo podobno gdzieś tam na Wschodzie żyją jeszcze niedobitki, które mogą się pruć. A w ogóleee to, jeszcze teraz trzeba uważać, jeszcze. Hehe.

Dziękuje i zapraszam.

Fragment 30 sekundowy:
Całość programu Kuba Wojewódzki z W. Cejrowskim i P. Markowską:

4 comments

 1. Reply

  As I said
  „„programy robi świetne, ale z poglądami niech spierdala”. Co to znaczy? Że dzisiejsze media, nie tylko telewizja nie chcą już i to całkiem jawnie słuchać konserwatystów, katolików, ludzi wiernych, z ideałami.”
  Nie chodzi o to, że najchętniej widziałbym te ideały zamknięte w jakimś lochu bez dostępu do światła dziennego o świecie mediów nie wspominając, ale o to, że się z nimi po prostu nie zgadzam i mam na niektóre tematy inne zdanie niż ten pan. Uważam że jego poglądy są zbyt radykalne (wręcz ekstremistyczne czasami) i mimo iż sam czasem w radykalizmy popadam to w drugą stronę i przez to zgodzić się nim nie mogę.
  Nie demonizuję. Po prostu się nie zgadzam.
  A Wojewódzki po prostu odgrywa swoją rolę. Wielkiej przepaści intelektualnej między nim a Cejrowskim nie ma. Obaj są niesamowicie inteligentni i za to im chwała. Więcej takich ludzi.

  Kto wie Oczzu ;] Może kiedyś ja będę tak siedział w różowych Conversach, a Ty popijał mate ;]

  1. Reply

   Jeśli o przepaść chodzi, to na pewno poglądową jeśli chodzi o Cejrowski vs. Wojewódzki, natomiast Pan Wojtek bije na głowę i wbija pod ziemię Markowską.

   Co do liberalnych dziennikarzy, powiedzmy sobie szczerze, że to to samo co lewica krajów zachodnich – także możemy to zrównać. Liberalizm i lewicę, nikt się nie obrazi, na pewno nie konserwatyści, czyli ja.

 2. Reply

  Według mnie WC to świetna odskocznia od codziennego „pieprzenia o niczym”. Lubię ludzi wiernych swoim ideałom, inteligentnych i z dystansem do siebie. Przydałby się taki „WC Kwadrans” w TVP. Przecież poglądy pana Cejrowskiego podziela większość Polaków.

  1. Reply

   Nomen omen ryzykowne stwierdzenie, chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że ów większość (lub mniejsza większość) istnieje i poglądy pana Wojtka podziela… cóż z tego, kiedy boją się odezwać, bo zaraz ktoś wybucha im śmiechem w twarz i nazywa radykalnymi katolo-konserwo-anty-szanty-dezodoranty ludźmi. I po kwiatkach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s